top of page
GINTS SMUKAIS

Gints Smukais ir viens no spilgtākajiem jaunajiem ģitāristiem Latvijā, kurš regulāri un ar labiem panākumiem pārstāv Latviju starptautiskos konkursos. Gints Smukais pastāstīs par perkusiju pirkstu stila ģitārspēles tehniku (percussive fingerstyle). Mācīsimies trīs uzdevumus - Ginta sarakstītus rifus, sākot ar vienkāršāko, beidzot ar, kā saka Gints, "Absolūti, nevajadzīgi sarežģītu".

SMUKAIS
JĀNIS BĒRZIŅŠ

Jānis Bērziņš pastāstīs par trīs dažādiem fingerstyle jeb pirkstu tehnikas paņēmieniem - t. s. "bum-čiki" stilu, mākslīgo virsskaņu (flažoletu) tehniku un strauju stakato pielietošanu ģitārspēlē. Jānis Bērziņš ir ģitārists, aranžētājs un komponists, absolvējis Laikmetīgās mūzikas akadēmiju (Lielbritānija), JVLMA un izdevis divus solo albumus.

MATĪSS ČUDARS

Matīss Čudars meistarklasē stāstīs par gatavošanos improvizācijai, kā arī demonstrēs gammu vingrinājumus. Matīss Čudars savulaik mācījies džeza ģitārspēli Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā, šobrīd turpina mācības ASV jau kā komponists.

JĀNIS RUŅĢIS

Multiinstrumentālists un vairāku albumu autors Jānis Ruņģis meistarklasē stāstīs par toņa kultūru un citām ģitārspēles niansēm, par kurām pats izsakās: ''Būtu vēlējies, lai kāds man šo būtu izskaidrojis jau pirms daudziem gadiem, kad pats sāku mācīties spēlēt''. Jānis arī demonstrēs dažādus vingrinājumus tehnikas un ritma izjūtas trenēšanai.

IVARS ŠTUBIS

Austrālijas izcelsmes latviešu ģitārists, komponists un mūzikas pedagogs, kurš studējis Austrālijā, bet kopš aizpagājušā gada pārcēlies uz dzīvi Latvijā - Ivars Štubis. Ivars meistarklasē stāstīs par dažādu melodiju aranžēšanu akustiskajai ģitārai fingerstaila (fingerstyle) tehnikā. Kā piemērus Ivars demonstrēs dažus savus latviešu tautas dziesmu aranžējumus, tos izvēršot improvizācijā.

ARMANDS ALKSNIS

Vairāku Latvijā zināmu rokgrupu ģitārists un apbalvojumus guvušas mūzikas autors Armands Alksnis meistarklasē demonstrēs dažādus labi skanošus, tomēr reti pielietotus akordus. Kā piemēru šo akordu praktiskai pielietošanai Armands spēlēs savu oriģināldziesmu ''Vasara''. Pieredzējušiem ģitāristiem Armands demonstrēs solo ģitāras frāzes tapinga tehnikā.

KASPARS ZEMĪTIS

Pieredzes bagātais mūziķis Kaspars Zemītis šobrīd ir arī klasiskās ģitāras pasniedzējs JVLMA. Meistarklasē Kaspars pievērsīsies klasiskās ģitāras pamatiem, toņa kultūrai, nevainojamai spēles tehnikai. Uzdevumi paredzēti gan iesācējiem, gan pieredzējušiem ģitāristiem, kuri līdz šim klasisko ģitāru spēlējuši retāk.

LŪCIJA SIČEVSKA

JVLMA bakalaura un maģistrantūras programmu absolvente Lūcija Sičevska meistarklasē pievērsīsies frāzējumam klasiskajā ģitārā un dos praktiskus padomus, kā īsākā laikā iemācīties nospēlēt sarežģītus uzdevumus, vienlaikus nepārpūlējot rokas.

ANDREJS JEVSJUKOVS

Latvijā pazīstamais džeza mūzikas ģitārists un komponists, kurš strādā par džeza ģitāras pasniedzēju Rīgas Doma Kora skolā un JVLMA, un ir četru oriģinālmūzikas autors, meistarklasē stāsta par džeza ģitāras pamatiem, īpašu uzmanību pievēršot improvizācijai un džeza mūzikas teorijai.

LAUMA KAZAKA

Komponiste, mūziķe un mūzikas pedagoģe, JVLMA absolvente Lauma Kazaka meistarklasē stāstīs par dziesmu rakstīšanu, kā arī dos praktiskus padomus jaunajiem ģitāristiem. Lauma vienlīdz ērti jūtas populārās un akadēmiskās mūzikas lauciņā, rakstot mūziku korim, veidojot dzejkoncertus, dziedot un spēlējot ģitāru.RIHARDS LĪBIETIS

Vairāku galvenokārt instrumentālās mūzikas albumu autors Rihards Lībietis savā meistarklasē demonstrēs pentatoniku vingrinājumus, stāstīs par gatavošanos improvizācijai, blūza solo ģitāru, kā arī demonstrēs dažādus vingrinājumus ar metronomu.

Kulturelpa_logo-1(1).png
vienkrasu_rgb20451.png
melnbaltais_logo(2).jpg
DANIELE MAMMARELLA

Daniele Mammarella ir fingerstyle ģitārists, no Peskāras, Itālijā. 2021. gadā prestižais portāls MusicRadar Daniele Mammarella atzina par 3. labāko akustisko ģitāristu pasaulē. GuitarWorld un GuitarPlayer viņu ir izvēlējušies par vienu no pieciem "Gada akustiskā ģitārista 2020" finālistiem. 2021. gadā viņš sāka sadarbību ar slaveno zīmolu Taylor Guitars, kā arī Markbass un DV Mark.

bottom of page