top of page

Jau kopš bērnu dienām vēlējos kļūt par rakstnieku. Bet to, ka mana pirmā pabeigtā grāmata būs mācību uzdevumu apkopojums  jaunajiem ģitāristiem, savulaik gan nebūtu iedomājies.

Šīs grāmatas pirmie aizmetņi tapa laikā, kad strādāju par ģitāras skolotāju bērnu un jauniešu centrā ''Daugmale'', bērnu un jauniešu centrā ''Rīgas Skolēnu pils'', Rīgas 6. vidusskolas stīgu instrumentu nodaļā, vēlāk arī vadot muzikālo darbnīcu koncertzālē P60 Nīderlandē, kā arī strādājot Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolā, mūzikas skolās ''Sonnette'' un ''Muzikālā darbnīca''. Nespējot atrast sev tīkamus metodiskos materiālus dažādu ģitārspēles tehniku apguvei (varbūt vienkārši slikti meklēju?), ātri vien sāku gatavot savu etīžu notis, kā arī zīmēt gammu un akordu aplikatūras, ko tālāk pielietoju mācību nodarbībās. Laika gaitā izkristalizējās, kurus no uzdevumiem bērniem un jauniešiem labāk patika spēlēt, un tos iekļāvu šajā grāmatā.

Veidojot šo skolu un mācību metodiku, daudz esmu aizguvis no saviem skolotājiem (alfabēta secībā) – Armanda Alkšņa, Andreja Jevsjukova, Adriana Kukuvasa, Kaspara Zemīša. Izsaku pateicību meistariem.

melnbaltais_logo(2).jpg
vienkrasu_rgb20451.png
Kulturelpa_logo-1(1).png
bottom of page